Muzyczny „Crook Gang” Blackberry Smoke - [Wywiad ekskluzywny] - sam blues? (2024)

Wywiad Metcharlie Starr i Brit Turner z Blackberry Smoke at the Ribs & Blues Festival w Raalte Satewat Day 8 czerwca 2019 r. Tekst: Giel van der Hoeven ze zdjęciami José Gallois.KliknijTUTAJWięcej zdjęć z wywiadu.

Nie dlatego, że Europejczyk Find A Light A Curt 2019 American Rock Band Blackberry Sme jest bardzo obszerny, ale perkusista Brit Turner już nie wie, gdzie był wczoraj.„Czy to było w Szwecji czy Danii?”Zastanawia się na głos, gdy rozmawiamy z nim i piosenkarzem-gitarzystą Charles „Charlie Starr” Gray ponad półtorej godziny przed występem Blackberry Smoke w Raalte.Touring za granicą najwyraźniej również nie siedzi w zimnych ubraniach.Musimy poczekać na frontmana Starra, ponieważ wciąż występuje gościnnie w zespole Gov't Mule.
Nieco później dołącza nieco później, jakby właśnie wrócił z pracy pomiędzy nimi.Ale zapytanie wyjaśnia, że ​​sesja sceniczna z Buddy Warren Haynes nie pozostawiła go bez porcji.Mimo że początkowo jest dość skromny: „Och, zawsze jest świetne wcieranie z Warrenem, tyle doświadczenia”.Dym najwyraźniej musi się podnieść.Bold oświadczenia pojawią się później w wywiadzie.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (1)- Dzisiaj grasz dla kilku tysięcy odwiedzających na Festiwalu Ribs & Blues w Raalte, a jutro dla kilkuset osób w podium Victorie w Alkmaar.Czy istnieje dla ciebie różnica w podejściu?
Charlie: Nie, nie do końca, gramy wszędzie, gdzie ludzie przychodzą z tym samym podejściem i postawą. Koncerty na festiwalach są zwykle krótsze niż nasz własny program i staramy się naprzemiennie listy setów na showzoeel.Niezależnie od sali festiwalowej lub intymnej.
Brit: Charlie zaskakuje nas na każdym występie jako standard o piątej z listą setów na dzisiejszy wieczór.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (2)- Co odróżnia dym Blackberry od innych zespołów rockowych z południa?
Charlie: Jesteśmy innymi artystami, którzy piszą i grają inne piosenki.Ale pięć -mrowienia na ekscytującą podróż odkrywczą.Nasze piosenki to nasze odciski palców, identyfikują BlackBerry Smoke, zespół rock and roll z Georgia.Nie Lynyrd Skynyrd, Allman Brothers, Gov't Mule czy ktokolwiek inny.
Brit: Charlie, Paul (Jackson, Guitar - Ed.) I znamy się od ponad 20 lat.Znam całe moje życie.Również gracz klawiatury Brandon wciąż z nami pogoda z nami od 2007 roku.Staliśmy się grupą bliską;Gang!
Charlie: „Tak, Brit to O.G.Man ”(oryginalny gangster - czerwony.)
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (3)- Jak faktycznie powstał muzyczny „oszust”?
Brit: W barach i klubach nocnych w Atlancie w stanie Georgia.Po występach i próbach często się wokół niego kręciliśmy.Wszyscy byliśmy wtedy w różnych zespołach i zaprzyjaźniliśmy się.Charlie, mój brat Richard i ja towarzyszyliśmy piosenkarzowi/autorowi tekstów i wszyscy lubiliśmy grać razem.Po usunięciu Wehem z własnego zespołu Charlie przejął funkcję autora/wokalisty.
Charlie: Następnie dodałem mojego starego przyjaciela Paula Jacksona jako gitarzysty, a wkrótce potem Blackberry Smoke.Nie, nie powiemy, kim był ten piosenkarz/autor tekstów.Nawiasem mówiąc, nigdy nie stał się duży.

- Czytałem, że piosenkarka Black Crowes, Chris Robinson, wymyślił tę nazwę zespołu?
Charlie: Chris i Rich Robinson są naszymi dobrymi przyjaciółmi.Dzieliliśmy pokój prób z Black Crowes gdzieś w 2000 INATLANTA.Było tam kilka nazwisk, ponieważ wciąż mieliśmy oficjalną nazwę zespołu.Szukaliśmy oryginalnej i fajnej nazwy, która pasowała do południowego zespołu rockowego.Chris oszukał nas śmiesznymi, nierealnymi nazwami marek piwa, produktów do palenia i innych tytułów stymulantów.Pomiędzy nimi było też „Blackberry Smoke”.Nosiliśmy to, ale opuściliśmy „The”.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (4)-N 2013, wraz z Lynyrd Skynyrd, wydałeś album winylowy „Live in Sweden /Blackberry Smoke Live w Karolinie Północnej”, a także regularnie grasz.Jak sam ten związek?
Charlie: Zostaliśmy przyjaciółmi, tak dobrze.Słuchaj, kiedy gramy jako wsparcie dla Skynyrd, nie musimy ich przed sobą zabierać.Ale jeśli konkurujemy, kliknie.Zarówno na detpodium, jak i poza nią.Ale dotyczy to również „brata” Warrena Haynesa.Właśnie dlatego poprosił mnie, abym zagrał „Wszechmocny Gov't Mule”.Wkrótce, kiedy wystąpimy, dołączymy do nas przynajmniej „Big Boss Man”.Oprócz przyjemności, jest to również inspirujące i edukacyjne.A ty Brytyjczyk, czy nauczyłeś się od nich czegoś, tańczy czy coś?Ha ha!
Brit: Zawsze się uczysz od siebie.Nie powiem, że dla nas były inne wzorce do naśladowania z południowego Rockband.Ale ich zespół i styl był idealnym szablonem dla naszego zespołu.Wiesz, w moim dzieciństwie nie znałem złej muzyki.Dorastałem z The Beatles, Led Zeppelin, Aerosmith, Tom Petty & The Heartbreakers ... „Just f*ckin„ Good Songs! ”
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (5)- Co podejmowałeś decyzje o uruchomieniu własnej wytwórni płytowej „3 nogawki” w USA (które żywe stworzenie ma 3 nogi?)
Brit: Tipsy pies?Ha ha!
Charlie: W naszym logo jest to kogut z trzema nogami, ale no cóż, musisz coś wymyślić.Nie chcieliśmy zwierzęcia z 2 lub 4 nogami, haha.Wiesz, nie jesteśmy zespołem popowym, dla którego przemyślany jest plan komercyjny.Idea „3 nogawkowych rekordów” polegała głównie na generowaniu znacznie większej artystycznej wolności i zachowanie czegoś więcej, co sami zarabiamy.

- Mówiąc artystycznie, wszystkie okładki albumów i płyt DVD Blackberry Smoke są imponująco.Obrazy i typografia natychmiast dają fanom poczucie południowego rocka.Czy sam na to również wpłyasz?
Charlie: Oczywiście.Brit dokonał kierunku sztuki różnych coverów.Lubię też patrzeć na piękne okładki Elpee od innych zespołów.Ponadto okładka taka jak zmiana jednej książki musi mieć profesjonalny i dobrze zmęczony wygląd.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (6)- Wspomniałeś już o wielu zespołach, które wpłynęłyby na BS.Ale czy masz także miłośników muzyki osobiście ulubione albumy?
Charlie [bez wątpienia]: „Wygnanie na Main Street” przez Rolling Stones, „Rocks” Aerosmith and the Flying Burrito Brothers: „The Gilded Palace of Sin”.Powiem też, jakie są trzy ulubione płyty Brit: „Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy” Eltona Johna, „Highway to Hell” z AC/DC i „Wczoraj i dzisiaj” The Beatles.
Brit: Niestety nigdy nie widziałem na żywo Beatlesów.Elton John, AC/DC, Iron Maiden, CheapTrick ...
Charlie: ... Widziałem kamienie i aerosmith na żywo lata temu.Ale to jest nadal możliwe, prawda?Aha, i „zamknięte” dnia przed wczoraj Dr.John to także specjalny fantastyczny album!Z kapryśnymi gitarami, staccato-beatami i ponurą produkcją Danaueerbacha z Black Keys.Bardzo doceniany artysta, Dr.John, „był amerykańskim”.
Brit: Kiedy ten album pojawił się wtedy, zobaczyliśmy, że Gov't Mule występuje na żywo z Dr.John Inchastain Park, Atlanta ...
Charlie: ... Tak, tam stary!Pomyślałem, że z „John the Revelator” i „The Wage” z zespołu.
Brit: Nasz kierownik trasy koncertował również z Leonem Russellem.Pod koniec tej trasy bardzo stary „Mistrz przestrzeni i czasu” Leon Russell i „Legenda Nowego Orleanu” Dr.Jan się nawzajem.Według niego była to najbardziej dziwna rozmowa między dwoma uderzającymi głosami, jaką kiedykolwiek słyszał: „Hej, Hûh?!Co to jest?! "WHAHAHA!
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (7)-Czy „Find A Light”, twój ostatni i szósty album studyjny, najlepszy album BS?
Charlie: Zawsze tak jest, prawda?To, co powiedziałem o naszych występach wcześniej, dotyczy również naszych zapisów: zawsze musi to być podróż odkrywcza.Lubię albumy z różnorodnymi utworami i różne wibracje.Z „Znajdź światło”, moim zdaniem ponownie udało nam się.Jestem z tego dumny.

- W zeszłym roku nagrałeś także „Southern Ground Sessions” w Nashville i wydałeś je jako akustyczną EPkę (na własnej wytwórni).Czy to coś, co zawsze chciałeś zrobić?
Charlie: Z pewnością.Na EP znajdują się akustyczne wersje piosenek, które znajdują się na albumie „Find A Light” oraz okładka Toma Petty'ego, nagrana w ciągu jednego dnia w Southern Ground Studios Zac Brown w Nashville.Z występami gości Amandy Shires (skrzypce i śpiew) i Oliver Wood (gitara i wokal).Kilka razy występowaliśmy również na żywo w USA zeszłej wiosny.Byłoby miło móc to zrobić w Europie w najbliższej przyszłości.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (8)- Zabierz ze sobą Amandę, ponieważ wersja „You Got Lucky” Toma Petty'ego z jej dźwiękami naprawdę cudownie!
Charlie: Och, dziękuję.Tak, jest szalona.Ale jej mąż Jason Isbell będzie musiał najpierw wyrazić pozwolenie, ponieważ ona również z nim występuje.Obecnie jest zajęta nową grupą wiejską All-Female The Highwomen, która wyda ich debiutancki album we wrześniu tego roku.
Brit: Paul będzie naszą Amanda podczas trasy akustycznej, jest wystarczająco seksowny, haha.

- Charlie, napisałeś duet „Let Me Down Easy” razem z Keithem Nelsonem.Głos kobiety pochodzi również z Amandy.Czy w przyszłości planujesz napisać więcej „Gram Parsonsmylou Harris Duetten”?
Charlie: Hmm, tak naprawdę nie wiem.Wiesz, wszystko się tak ćwiczyło.Chociaż muzycy Diegast początkowo nie byli nawet intencją, tylko Robert Randolph na gitarze stalowej.Ale potem Amanda przyszła po duet i zanim się zorientowaliśmy, mieliśmy pełne studio, z Benji Shanką na 12-strunowej gitarze i Dobro, Gaurov Mahorta na kongasie, skrzypka Levi Lowrey, bracia z drewna i nie wspominając o damach Murphy van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van van Czarne Betties.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (9)- Gregg Allman przyczynił się do piosenki „Free On theWing” na rok przed śmiercią.Czy nie chciałeś nagrywać więcej piosenek z tą legendą?
Charlie: Tak, oczywiście.Był naprawdę świetnym facetem, kultową legendą Georgia!„Free Data Wing” to ostatnia piosenka „Like An Arrow” (2016), którą napisałem razem z Brandonem (Still - Ed.).Przez lata wykonaliśmy kilka programów z Greggiem z Blackberry Smoke, a ta piosenka miała idealną melodię, aby dodać jego głos.Jak na ironię, sami zwiedziliśmy Hiszpanię, kiedy dołączył do studia.Były to prawdopodobnie ostatnie dołączone imprezy wokalne.

- Kiedy napisałeś „One Horse Town” z Travis Meadows w 2012 roku, zdałeś sobie sprawę, że ten tekst jest raczej uniwersalny, ponieważ są takie miejsca na całym świecie?Iklafe, nie tylko muzyka, ale także teksty mogą mieć globalny wpływ.
Charlie: Cóż, dowiedziałem się podczas naszych występów, tak.Absolutnie zgadza się, że tekstowo nie tylko ma wpływ na USA.Najwyraźniej tutaj, w Europie (o mnie pytasz).Kiedy wzięliśmy trzy koncerty w Brazylii, fani śpiewali dosłownie!„Tak, Therare Little Bitty Towns na całym świecie, człowieku”.

-W styczniu 2019 r. Twoi urzędnicy w USA zaproszeni do Blackberry Smoke Show za darmo.Dlaczego to zrobiłeś?
Charlie: Ci ludzie zostali uderzeni przez zamknięcie rządu federalnego i nie otrzymali już kontroli płac!Dbał o fanów, którzy w tym czasie nie mogli sobie pozwolić na bilet, „potrzebowali przerwy”.Więc wpuść ich za darmo, aby cieszyć się wieczorem muzyki na żywo, co najmniej mogliśmy zrobić.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (10)-To nie jest wywiad polityczny, ale czy zauważasz dużą różnicę w stylu życia w Vsonder Trump w porównaniu z epoką Obamy?
Brytyjczycy: Myślę, że politycy krzyczą na siebie bardziej niż kiedykolwiek.Ponieważ my, ludzie, ludzie już wygrywali o polityce w USA.Ale z powodu Internetu i mediów społecznościowych jest teraz znacznie bardziej „w twarz”.
Charlie: Trzy lata temu złożyłem polityczne oświadczenie z piosenką Rock & Roll „Waiting for the Thunder” z albumu „Like A Arrow”.Zastanawiałem się, czy politycy nie mają zbyt dużej władzy?Mają pieniądze społeczności i marnują je.Są na własnej chwale z wojenami o religiach.Jesteśmy tam i nic nie robimy, mając nadzieję, że rano w świetle nowego dnia.Tekst wypłynął z mojego pióra w ciągu piętnastu minut.To mówi wystarczająco dużo o mojej frustracji, jak szalony wydaje się świat.Nie mogę zrobić więcej jako artysta.

- Czy Blackberry Smoke planuje kontynuować jako artyści koncertowe tak długo, jak robią to kamienie terollujące lub Bruce Springsteen?
Charlie: „Do diabła tak!”
Brit: W zeszłym roku zrobiliśmy od 150 do 170 programów, to jest średnia, którą chcielibyśmy trzymać przez lata.
De muzikale ‘boevenbende’ Blackberry Smoke - [Exclusief Interview] - The Blues Alone? (11)Tak świeże wszystkie młode ptactwo, te pięć daje dobry południowy rockshowweg nieco mniej niż godzinę później, którego Raalte wkrótce nie zapomnie.Charlie Starr jest idealnym frontmanem o chwalebnym głosie, którego chciałby każdy zespół południowy rock.W związku z tym, że Brandon, Brandon, zawsze uśmiechnięty Paul Jackson (gitara i wokal) i nierozerwalna sekcja rytmiczna: Brit (Drums) Brothers and Richard Turner (bas i wokal), ta pięć zespołów Elide.Grube rocka uptempo, melodyjne piosenki średniego temperatury i półakustyczne ballady zostały umiejętnie podnoszone w południowo-rockowej kurtce BS w idealnie dopasowanym cięciu. Z wpływami Rock 'N Roll, Blues, Country i Ewangela.

Czekam na grzmot
Wszystkie pieniądze, wojna i religia oraz który z nich służysz?
Może z mocą i chwałą dostały więcej niż na to zasługują
Dlaczego stoimy i nic nie robimy, gdy to wszystko wkurzają
I mamy nadzieję, że obudzimy się rano w świetle zupełnie nowego dnia

Muzyczny „Crook Gang” Blackberry Smoke - [Wywiad ekskluzywny] - sam blues? (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Trent Wehner

Last Updated:

Views: 5751

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Trent Wehner

Birthday: 1993-03-14

Address: 872 Kevin Squares, New Codyville, AK 01785-0416

Phone: +18698800304764

Job: Senior Farming Developer

Hobby: Paintball, Calligraphy, Hunting, Flying disc, Lapidary, Rafting, Inline skating

Introduction: My name is Trent Wehner, I am a talented, brainy, zealous, light, funny, gleaming, attractive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.